Яңалыклар

март, 2024 ел
сишәмбе

Бүген Казанда, «Татэнергосбыт» АҖ мәйданчыгында Торак сәясәте һәм инфраструктура үсеше комитетының һәм комитет каршындагы Экспертлар советының күчмә утырышы узды. Утырышта катнашучылар халыкка сыйфатлы торак-коммуналь хезмәтләр күрсәтүдә закон чыгару аспектлары, шулай ук «Татэнергосбыт»АҖ базасында Бердәм исәп-хисап үзәге эше мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Моннан тыш, утырышта күпфатирлы йортларда гомуми милекне капиталь ремонтлауны оештыру һәм автомобиль юллары һәм юл эшчәнлеге турында республика законнарына үзгәрешләр кертү турында закон проектлары каралды. Утырыш эшендә Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов катнашты.

ноябрь, 2023 ел
дүшәмбе

«Агломерацияләрне үстерүгә методологик алымнарны камилләштерергә кирәк»,  –  дип саный Торак сәясәте һәм инфраструктура үсеше комитеты рәисе Александр Тыгин. Бу хакта ул узган атнада Екатеринбургта узган «Россия шәһәрләре» VII Гомумроссия форумы утырышында белдерде. Форум эшендә шулай ук Дәүләт Советы депутаты Александр Комисаров катнашты.

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген торак сәясәте һәм инфраструктура үсеше комитеты утырышында территорияләрне комплекслы үстерү проектларын гамәлгә ашыру турында сүз барды. Моннан тыш, депутатлар күпфатирлы йортларда гомуми милекне капиталь ремонтлауны оештыру һәм автомобиль юллары һәм юл эшчәнлеге турындагы республика законнарына үзгәрешләр кертү турындагы закон проектларын карадылар. Утырыш эшендә Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов катнашты.

сентябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Шәһәр электр транспортын капиталь төзекләндерү программасы булдырырга, билетсыз йөрүчеләргә штраф күләмен йөз тапкыр арттырып, 300 сумнан 3600 сумга җиткерергә. «Метроэлектротранс»та Дәүләт Советының Торак сәясәте һәм инфраструктураны үстерү комитеты белән комитет каршындагы Экспертлар советы уртак күчмә утырышында шундый тәкъдимнәр булды.

июль, 2022 ел
сишәмбе

Быел «Безнең ишегалды» программасы буенча Татарстанда 1212 йортта төзекләндерү эшләре башкарылачак. Бу хакта бүген Торак сәясәте һәм инфраструктура үсеше комитетының һәм профиль комитеты каршындагы Эксперт Советының уртак күчмә утырышында билгеле булды. Парламентарийлар утырышында «Безнең ишегалды» республика программасы кысаларында Казан ишегалларын төзекләндерү мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча төбәк операторлары эшчәнлеге турында мәгълүмат тыңладылар, шулай ук кайбер республика законнарын карадылар.

июнь, 2022 ел
сишәмбе

Социаль ипотека программасында катнашучылар 1 июльдән торак бәясенең бер өлешен каплау өчен янә ана капиталыннан файдалану мөмкинлеге ала. Россия Хөкүмәтенең “Ана капиталын торак шартларын яхшыртуга тоту кагыйдәләренең 11 пунктына үзгәрешләр кертү турында” 22 июнь, 2022 ел карары моңа кадәрге чикләүләрне алды. Татарстан Дәүләт Советы әлеге документны тәкъдим итүчеләрнең берсе булды.

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Торак сәясәте һәм инфраструктура үсеше комитеты утырышы узды. Парламентарийлар Татарстан Республикасында социаль файдаланудагы торак фондын булдыру перспективалары һәм проблемалары, "Татарстан Республикасында күпфатирлы йортларда гомуми мөлкәткә капиталь ремонт ясауны оештыру турында" республика законы мониторингы нәтиҗәләре, шулай ук кайбер федераль һәм республика закон проектлары буенча фикер алыштылар. Утырыш эшендә Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов һәм парламент Секретаре Лилия Маврина катнашты.