Фәрит Мөхәммәтшин «Бердәм Россия» партиясенең җирле бүлекчәләрен партия проектларының потенциалын актив кулланырга чакырды

2023 елның 29 марты, чәршәмбе, 13:52

Бүген Дәүләт Советында «Бердәм Россия» партиясенең Татарстандагы депутат берләшмәләренең Республика координация советының гомуми җыелышы узды, анда бердәмроссиялеләр республика программаларын һәм партия проектларын гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Утырышны Дәүләт Советы Рәисе, «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин үткәрде.

Төрле дәрәҗәдәге вәкиллекле органнарда партиянең депутат берләшмәләре вәкилләре җыелышын ачып, Фәрит Мөхәммәтшин республика муниципалитетларында партия проектларын гамәлгә ашыруның мөһим әһәмиятен билгеләп үтте. "Донбасста яшәүчеләргә, шулай ук мобилизацияләнгән сугышчыларга, иреклеләргә һәм аларның гаиләләренә гуманитар ярдәм күрсәтү буенча яңа проектларны аерым билгеләп үтәргә телим", - диде ул. - Мин бу игелекле эштә актив катнашуыгыз өчен барыгызга да рәхмәтлемен. Партиянең җирле бүлекчәләренең тулы ярдәме белән махсус хәрби операция башланганнан бирле республикадан "Бердәм Россия" партиясе линиясе буенча 103 млн сумга 1350 тоннадан артык гуманитар йөк җибәрелгән. Март аенда гына да безнең партиячеләр Лисичанск халкына ярдәм итү өчен 3,3 млн сум акча җыйдылар. Болар барысы да «Бердәм Россия» нең республика бүлекчәсенең бердәмлеге турында сөйли, аңа 130 меңгә якын әгъза керә».

Фәрит Мөхәммәтшин сүзләренчә, партия проектлары федераль һәм республика дәүләт программалары һәм милли проектлар белән тыгыз бәйләнгән. "Республика районнарында һәм шәһәрләрендә партия һәм хуҗалык активы белән очрашып, мин муниципалитетларның бу программаларда катнашу нәтиҗәлелегенә инанам, - дип билгеләп үтте парламент башлыгы. - Шул исәптән партия проектлары да җирле бюджетларга өстәмә финанс средстволарын җәлеп итүнең искиткеч нәтиҗәле коралы булып тора, шуның белән район, шәһәр, кешеләр өчен күбрәк эшләргә мөмкинлек бирелә. Күп кенә җитәкчеләр үз муниципалитетларын үстерү өчен мондый резервларның мөһимлеген аңлыйлар. Гомуми эшкә мондый караш хөрмәткә лаек."

«Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре урынбасары Римма Ратникова партиянең төбәк бүлекчәсенең проект эшчәнлеге турында хәбәр итте. Аның сүзләренчә, Татарстан төбәк бүлеге барлык 24 федераль партия проектында да катнаша. «Безнең проектлар "кыен нокталар"га нигезләнеп төзелгән һәм партиянең Халык программасын тормышка ашыруга юнәлдерелгән, - дип билгеләп үтте Римма Ратникова. - Шуңа күрә партия һәм безнең сайлаучылар алдындагы җаваплылыкны даими истә тоту мөһим».

Римма Ратникова шулай ук Дәүләт Советы депутатларының, профильле министрлыклар, ведомстволар, иҗтимагый оешмалар вәкилләренең "Россия авылы", "Кече Ватан мәдәнияте", "Эшмәкәрлек", "Куркынычсыз юллар", "Шәһәр мохите", "Сәламәт киләчәк", "Яшел икътисад", "Ныклы гаилә" һәм башка федераль һәм республика партия проектларын координацияләүдә актив катнашуын билгеләп үтте.

Җыелышта катнашучылар шулай ук Теләче муниципаль районында партия проектларын гамәлгә ашыру һәм мобилизацияләнгән хәрбиләрнең гаиләләре белән эш оештыру турында мәгълүмат тыңладылар.